KAMILA & MICHAŁ | OPACTWO CYSTERSÓW LUBIĄŻ

Sesja ślubna w Opactwie Cystersów w Lubiążu

Kiedy pokazałem zdjęcia z tego pleneru kilku osobom usłyszałem: „jakie cudowne miejsce na plener”, „gdzie to? We Francji?”, „gdzie znowu Cię poza Polskę wygnało?”. Otóż, moi mili, takie perły architektury mamy w Polsce. Niedowiarków zapraszam do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca pod Wrocławiem.

Opactwo Cystersów w Lubiążu to nie tylko wymarzone miejsce na plener z parą młodą. Zachęcam Was, byście wybrali się tam na wycieczkę. Bo będziecie oczarowani. A jeśli nie macie chwilowo jak się na taką wycieczkę wybrać – to na zachętę wpadajcie zobaczyć to miejsce, które na swój plener wybrali Kamila i Michał.

Plener poślubny w…klasztorze

W mojej wieloletniej pracy nie jest mnie już w stanie praktycznie nic zadziwić. Ale zachwycić – i owszem.

Lubię fotografować ludzi wkomponowanych w architektoniczne tło. Szczególnie, gdy jest ono tak niecodzienne, jak opactwo. Bo przyznaję, że nieczęsto zdarza mi się fotografować w obiektach sakralnych (nie licząc oczywiście ślubów w kościołach).

Na plener najczęściej wybiera się tło przyrodnicze, albo typowo miejskie wraz z architekturą łączącą różne style i epoki. Na sesje wybiera się miejsca zagraniczne i tam szuka się też charakterystycznych dla danego państwa elementów, które mają od razu dać znać, że sesja odbyła się tu i tu. Ale właśnie dla takich wyjątków, jak sesja w opactwie, lubię podążać za nieoczywistymi wyborami.

Opactwo Cystersów w Lubiążu

Cały kompleks opactwa to wielki plac zabaw dla fotografa. Uwierzcie, że te wielkie okna, ogromne przestrzenie, wysokie sufity czy długie korytarze są idealnym miejscem do fotografowania dla fanów zabawy ze światłem.

Opactwo to ogromny kompleks budynków, ale skupiliśmy się z moją parą na kilku miejscach.

Wybraliśmy na zdjęcia surowe wnętrza korytarzy klasztornych, które ocieplały wpadające promienie światła. Dzięki temu powstawały piękne cienie, podkreślające symetryczność i smukłość tego miejsca.

Potem przeszliśmy do kościoła, który nadal jest remontowany. Tu też rządziła surowość i symetria. Już od dawna to miejsce nie pełni funkcji sakralnych, dlatego mogliśmy sobie pozwolić na pełne wykorzystanie go do zdjęć.

A potem, dla kontrastu, przeszliśmy do bogato zdobionych wnętrz. Zachwyciły nas pełne przepychu sala książęca i refektarz klasztorny. Te barokowe wnętrza robią wrażenie. To właśnie tu powstało najwięcej moich ulubionych kadrów, z tańcząca na środku refektarza Kamilą na czele.

ie ukrywam, że elegancka stylizacja ślubna Kamili i Michała pasowała tutaj idealnie. I to jest właśnie taki drobny szczegół przy sesjach – miejsce musi być spójne z parą, by w pełni się w nim odnalazła. Jestem zachwycony jak oboje potrafili poddać się w pełni ekspresji podczas pozowania. Wiem, że nie jest to łatwe, ale oni pozowali jak modele. Dzięki temu wspólną pracą mamy taki oto efekt. Liczę, że będziecie zadowoleni 🙂

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

POWRÓT