MAGDA & MACIEK | LIZBONA

Na plener ślubny do Lizbony

Lizbona to jedno z takich miast, które chce się nie tylko odwiedzić, ale i sfotografować. A jeśli można połączyć zwiedzanie z fotografowaniem pięknej pary – to my, jako fotografowie, możemy tylko prosić o ładną pogodę i ruszać do Portugalii.

Jakiś czas temu poznaliśmy to fascynujące miasto, które stało się bohaterem drugoplanowym pewnej sesji, na którą wybraliśmy się w czwórkę – para zakochanych i śledząca każdy ich ruch dwójka fotografów. Co z tego wyszło? Jeden z naszych ulubionych zagranicznych plenerów.

Lizbona – fotogeniczne miasto

Dzięki Magdzie i Maćkowi, którym wymarzył się plener w Portugalii, Lizbona już zawsze będzie się nam kojarzyć z poszukiwaniem uliczek i zaułków, by dodać do zdjęć z tego miejsca trochę klimatu. By oddać charakter miasta, które jest wyjątkowe. Miasta, które wyzwoliło w nas pokłady kreatywnego podejścia do fotografowania.

Lizbona podawała nam na tacy sytuacje, których, jako zapaleni fani streetowych kadrów, nie mogliśmy nie uwiecznić. To miasto zaprowadziło nas do takich zakamarków, o których nawet nie śniliśmy przeglądając przed wylotem blogi i przewodniki podróżnicze. I to właśnie jest najlepsze w miejskich plenerach, szczególnie w tych nieznanych jeszcze lokalizacjach. Nigdy nie wiesz co Cię spotka, wszystko może stać się tłem lub bohaterem drugiego planu. Trzeba być maksymalnie skupionym i mieć szeroko otwarte oczy.

Ale nie tylko nas to miasto natchnęło. Wiecie jak to jest, gdy ludzie poddają się panującej wokoło atmosferze? Gdy dosłownie wtapiasz się w lokalną kulturę, chłoniesz ją. Przenika Cię zapach, czujesz emocje. Zaczynasz się bawić. To właśnie działo się przed naszymi obiektywami. Dosłownie czuliśmy się, jakbyśmy mieli do czynienia z dwójką wynajętych modeli, których mamy sfotografować. Doskonała współpraca i pełne zaufanie zaowocowało sesją, którą i nas, jako fotografów, w pełni usatysfakcjonowała.

Zanim staniesz przed obiektywem

Nie ukrywamy, że doskonałe przygotowanie do sesji zagranicznych to nie tylko rekonesans miejsc. Ogromna rola odbywa się także w przygotowaniu się pary młodej. I to odbywa się na etapie wyboru stylizacji. Tak, to właśnie świetnie dobrane do pary, do miejsca, w które się jedzie stylówki odpowiadają za to, że zdjęcia mają magię.

Jak widzicie po zdjęciach – nie trzeba tylko na sesje poślubną zabierać sukni i garniaka. Można poszaleć, zabawić się modą. Dzięki temu wtapiasz się w tłum, stajesz się częścią kolorytu lokalnego. A aparat kocha to, co przemyślane.

Sesja wyjazdowa to ma być pamiątką na długo. Te zdjęcia mają przypominać o przygodzie. Warto zatem włożyć trochę wysiłku przed wyjazdem, bo to się opłaca. A my, jako esteci, lubimy jak wszystko do siebie pasuje. Para, bo się kocha i lubi swoje towarzystwo. Miejsce, które wybiorą na sesję, bo wtedy wczują się w klimat. I zaufanie, bo wybrali nas. I kiedy mówimy im, żeby stanęli przy muralu nawet, gdy nie wydaje im się być on interesujący, to ustawiają się na jego tle. A potem wieszają właśnie to zdjęcie na ścianie. Bo po to jedzie się przez pół Europy, by zatrzymać wspomnienia. Część zachować w głowie, część w albumach. A  jeszcze lepiej – na ścianach własnego domu. I patrzeć na Lizbonę przez cały rok.

LIZBONA, SESJA PLENEROWA W LIZBONIE, SESJA PLENEROWA ZAGRANICA, ZAGRANICZNY PLENER SLUBNY, PARA MLODA, LMFOTO, ZDJECIA SLUBNE ZA GRANICA LIZBONA, SESJA PLENEROWA W LIZBONIE, SESJA PLENEROWA ZAGRANICA, ZAGRANICZNY PLENER SLUBNY, PARA MLODA, LMFOTO, ZDJECIA SLUBNE ZA GRANICA LIZBONA, SESJA PLENEROWA W LIZBONIE, SESJA PLENEROWA ZAGRANICA, ZAGRANICZNY PLENER SLUBNY, PARA MLODA, LMFOTO, ZDJECIA SLUBNE ZA GRANICA

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

POWRÓT