Plener ślubny w szklarni

Jak na sesję to tylko do szklarni

Spacer pomiędzy alejkami pełnymi drzew zakończony wizytą w starej szklarni. Taki motyw na swoją sesję wybrali Basia i Paweł.

Sesja w szklarni

Sesje w szklarni to jeden z popularniejszych motywów ostatnich sezonów. Im bardziej oldschoolowa miejscówka, tym lepiej. A miejsce, w które zabrałem parę na sesję poślubną – to szklarnia, którą wykorzystywałem w różnych fotograficznych projektach. Jest ogromna, klimatyczna, a do tego – położona tak, że zachodzące światło lekko ją doświetla. A do tego otoczona sadem, więc dla miłośników plenerów w stylu greenary idealna.

Ile miejscówek na sesje?

Najczęściej wykonuję sesję w jednym wybranym wspólnie z parą miejscu. Wyjątkiem są tylko sesje zagraniczne, gdzie z wiadomych powodów – lokalizacji jest o wiele więcej. Są jednak takie plenery, na których jestem w stanie połączyć spacerem dwa blisko siebie położone fajne lokacje. Tak jak zrobiłem to tu.

Najpierw zabrałem Basię i Pawła na sesję po sadzie. Pośród drzew udało się nam wykonać wiele bliskich i dalekich kadrów. Światło było bardzo przyjemne. Wykorzystaliśmy tę przestrzeń całkowicie. Zdjęcia pozowane, szerokie plany, spontaniczne spacerowanie i łapanie z zaskoczenia kadrów. Lubię ruch na zdjęciach, a tu suknia panny młodej aż prosiła się o to, by ująć miękkość tkaniny wzburzonej przez biegnącą aleją Basię.

Sad jest też miejscem, które idealnie pasuje na portrety, romantyczne gesty, przytulania. Ma coś z ponadczasowej klasyki. I fantastycznie kontrastują te zdjęcia z tymi, które zrobiliśmy na końcu spaceru. W szklarni.

Zdjęcia w starej szklarni są dla mnie nowoczesne, ale nadal bardzo uczuciowe. Na przykładzie tego pleneru świetnie widać różnicę pomiędzy tym, jak zmienia się charakter zdjęcia w zależności od tego, jakie ma tło.

Czy warto wybierać popularne miejsca na sesje?

Czasami słyszę opinię, że nie ma znaczenia miejsce sesji, a ludzie. Jak dla mnie wszystko to jest ważne. I to gdzie fotografuję, i to kogo i w jakim klimacie i o której porze. Bo to właśnie to tworzy całość. Spójną całość. O ile wszystkie elementy są przemyślane, dobrane do siebie i w klimacie, który czuje para.

Także pamiętajcie, by zadbać o detale. Na sesjach poślubnych są one bardzo istotne. I nawet jeśli wybieracie motywy dość popularne, to bawcie się przestrzenią. I pokażcie dane miejsce po swojemu. Bo nie ma co się przejmować, że wszyscy robią tu zdjęcia. Takich jak Ty zdjęć – nikt nie zrobi. I dlatego pomimo wielu sesji w szklarni – nigdy mi się one nie znudziły. Za każdym razem miałem inne światło, inne spojrzenie i przede wszystkim – inną parę młodą. Bo to ona jest tu przecież najważniejsza.

 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

POWRÓT