Plener Ślubny Lanckorona

Rustykalna sesja poślubna w Lanckoronie…w rok po ślubie

Kiedy najlepiej jest umówić się na plener poślubny? Od razu po ślubie, bo inaczej może się zdarzyć, że będziecie odwlekać, zmienią się Wam plany i ciężko będzie się zebrać na zdjęcia. A potem przyjdzie zima i nie w smak Wam będzie robić zdjęcia z bałwanem w tle. Następnie okaże się, że wiosna wcale tak szybko nie przyszła i lepiej jest poczekać aż do lata, by było ciepło i ładnie.

Skąd o tym wiem? Bo właśnie taki scenariusz miała Sabina i Michał, którzy aż rok czekali na to, by w malowniczej Lanckoronie ponownie założyć stroje ślubne i zrobić sesję nie tyle poślubną, co chyba już z okazji 1 rocznicy ślubu ;).

Rustykalny klimat na sesji

Sabina i Michał rok wcześniej mieli prawdziwie rustykalne wesele w stodole. Dopełnieniem była więc i sesja w podobnych klimatach. Nieważne, że dopiero po roku. Grunt, że udało się ją zrobić.

I tutaj znowu chciałbym dodać od siebie kilka słów o sesjach w dniu ślubu. Sabina i Michał mieli mini sesję, trwającą może 20 minut. Porwałem ich z wesela, bo teren wokół stodoły, w której mieli przyjęcie, nadawał się na zrobienie kilku ciekawych ujęć. Dzięki temu udało się zrobić kilka klasycznych (i mniej klasycznych) ujęć, które w moim przekonaniu – świetnie uzupełniają reportaż ślubny.

Malownicza Lanckorona

Lanckorona to jedno z piękniej położonych wsi w okolicach Krakowa. Słynie z tego, że do tej pory znajdują się tam urokliwe drewniane chatki z XIX wieku. I to właśnie one przywiodły nas w to miejsce. Bo gdzie zrobić zdjęcia z klimatem pasującym do miłośników rustykalnego stylu? Najlepiej zabrać ich tam, gdzie ten klimat występuje naturalnie. Pasują tu wszelkie skanseny ze starymi chałupami, a jeszcze lepiej – wieś, do której wystarczy pojechać i udać się w okolice ryneczku. To właśnie tu znajduje się najwięcej starych chat.

Spacer uliczkami Lanckorony w okolicach rynku pozwolił nam na wyszukanie wielu stylowych, a czasami wręcz bajkowych miejsc. A było w czym wybierać. Drewniane chaty w połączeniu z zielenią roślin w świetle ciepłego popołudniowego słońca. Sielankowo. Klimatycznie. Rustykalnie jak nic. Mnóstwo kwiatów, drewniane płoty pokryte pnączem lub zupełnie surowe, wręcz szare ze starości. Czułem się jakbyśmy faktycznie znaleźli się w jakimś skansenie, a nie na uliczce jednej z małopolskich wsi. Powrót do przeszłości murowany!

Dzięki Sabinie i Michałowi i ich sesji w rok po ślubie odkryłem jeden bardzo ważny punkt przemawiający za tym, by pary pomyślały nad robieniem sesji w rocznicę ślubu. Wraz z założeniem strojów ślubnych stajecie się ponownie nowożeńcami. Wracają wspomnienia. A Wy czujecie się jakbyście dopiero co brali ślub. I to jest fajne, bo wracają emocje. Pomyślcie nad tym.

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

POWRÓT