Zagraniczny plener ślubny na Malcie

 

Jak na plener zagraniczny – to na Maltę

Malta to jeden z takich kierunków, który polecę tym z Was, którzy lubią różnorodność. Małe klimatyczne miasteczka. Ciasne uliczki. Urocze zaułki. A do tego lazurowe morze i potężne klify. Wiatr i palące słońce. Palmy i opuncje figowe. Wszystko to na małej niepozornej wyspie, którą można zwiedzić w kilka dni. Z Agą i Kamilem nie mieliśmy tyle czasu, ale i tak udało nam się zobaczyć kilka miejsc, które szczerze polecam. Zapraszam na plener poślubny na Malcie.

Jak wybrać miejsca na plener na Malcie?

Malta do zwiedzania nie jest trudna. Po pierwsze – świetna komunikacja miejska, którą dotrzecie w każdy, najdalszy zaułek. Po drugie – Malta była kiedyś kolonią angielską i dlatego nie ma problemu z porozumieniem się w tym języku. A po trzecie – Malta oferuje wszędzie mnóstwo atrakcji, od klimatycznych miasteczek po rozległe klify i plaże. Dlatego samo planowanie podróży może być dość problematyczne – bo co tu wybrać, skoro nie da się być wszędzie?

Szukaliśmy miejsc, które są nie tylko piękne same w sobie, ale przede wszystkim – miały być fotogeniczne, a nawet – spektakularne.

Plan na Maltę był zatem taki – chcieliśmy zwiedzić chociaż kilka najbardziej charakterystycznych punktów na mapie. Wybraliśmy zatem klify, miasto ciszy i jedną z najpiękniejszych wysp – Gozo z, nieistniejącym już, najsłynniejszym fragmentem klifu – Azzure Window. I wszystko, co dało się po drodze zwiedzić. Czyli, a to ładny plac w mieście, a to jakieś chaszcze, albo rosnące wszędzie opuncje. A nawet krótka sesja na promie płynącym z Malty na Gozo.

Sesje zagraniczne uczą spostrzegawczości

Każda sesja zagraniczna uczy mnie tego, że powinno się mieć plan, ale… Trzeba pamiętać, że warto być wyczulonym na to, co nas otacza. Oprócz wyznaczonych punktów na mapie warto czasem się zatrzymać, wejść w uliczkę, pójść tam, gdzie nie ma tłumów. Dzięki temu niejednokrotnie znalazłem miejsce, którego nie miałem na mapie, a było warte uwagi.

Na Malcie i Gozo takich miejsc było pełno. A to zaułek w którym odkryliśmy wspaniałą grę światła. Pustynny krajobraz i zaschnięte chaszcze, gdy zeszliśmy z głównego szlaku. I jeszcze wiele takich miejsc, o których nie pisze się w przewodniku. A warto, tym bardziej na plenerze poślubnym, wykorzystać je do zdjęć.

Malta i Gozo to kierunek zdecydowanie za mało oblegany na plenery. I w sumie trochę się nie dziwię. Znana do tej pory głównie z Azzure Window, którego już nie ma, może wydawać się być przeciętnym kierunkiem podróży. Ale nic bardziej mylnego. Nie sądziłem, że tak spodoba mi się mała wyspa, a jednak. Ma klimat i urok, który warto poczuć.

 

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

POWRÓT