Sesja NARZECZEŃSKA w Katowicach

Nowoczesny plener miejski w Katowicach

Miejskie plenery potrafią zaskakiwać. Bo miasto można pokazać na wiele sposobów. Warto pójść drogą starych ulic i kamieniczek. Poszukać murali. Znaleźć kawiarnię i z kawą w ręce odtwarzać pierwszą randkę. A można też poszukać symboli danego miasta i wpleść je w opowieść tworzoną kadrami.

Sesje w mieście mogą być różne, ale to właśnie z parą decydujemy wspólnie jaki charakter ma mieć ich plener. Jedno jest pewne – entuzjastów miejskich plenerów przybywa. I nie trzeba wcale jechać do innego państwa, by poczuć ciekawy klimat. W Polsce jest mnóstwo miast, które oferują zabytkowe, ale i bardzo nowoczesne przestrzenie.

Dzisiaj przedstawię ponadczasową opowieść o parze, która postanowiła, by ich sesja narzeczeńska odbyła się na tle Spodka i MCK. Bo kto powiedział, że Katowice to tylko Nikiszowiec ;).

Narzeczeni, zachód słońca i …MCK w Katowicach

Katowicki Spodek znają chyba wszyscy. Tuż obok niego powstało, relatywnie niedawno, Międzynarodowe Centrum Kongresowe. Nowoczesna przestrzeń dla kultury wpisana w krajobraz modernistyczny tej części miasta. Robi wrażenie. Nie dziwi mnie wcale, że obiekt zyskał wiele nagród za swą bryłę. Połączenie surowości materiałów z zielenią to coś, co charakteryzuje miejskie przestrzenie. I coś, co świetnie się fotografuje.

Ola i Paweł właśnie taki plener chcieli. Nowoczesny, miejski, na luzie. MCK wpisywało się w te oczekiwania. Do tego ten dzień był szczodry w słońce, którym lubię się bawić. Wielokrotnie klimat zdjęć zależy jest od światła. Czasami dodaje powagi, albo, jak tu, ociepla surowość miejskich przestrzeni. Stal, szkło plus ciepła barwa zachodzącego słońca i zielona trawa pod stopami. Jak dla mnie – idealne połączenie.

Miejsce pleneru a klimat

Przy sesjach staram się, by para czuła klimat. By miejsce, które wybierają na sesje, było niejako z nimi integralne. Ma to ogromne znaczenie przy pozowaniu.

Jeśli jest dobrze dobrane, to para łapie energię, czuję ją. A potem widać to na zdjęciach. Dla wielu par jest to pierwsze zetknięcie się z aparatem. Profesjonalni modele potrafią pozować wszędzie i w każdym miejscu. Nieważne, czy patrzą na nich tłumy, czy jest zimno, czy sesja trwa długo. Nie ma to dla nich znaczenia. Inaczej jest z parami narzeczonych.

Wiem to, bo wielokrotnie widzę, jak początkowe skrępowanie mija, gdy czas płynie na sesji w miejscu, które im odpowiada. A mnie potem miło spędza się godziny przy obróbce bo widzę, że para będzie mieć świetną pamiątkę, a ja – dobre zdjęcia.

Także jeśli robicie sesje narzeczeńską czy plener poślubny – poświęćcie trochę czasu, by wybrać miejsce, które będzie z Wami korelować. Warto!

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

POWRÓT