PLENER ŚLUBNY STODOŁA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Sesja w dniu ślubu … nie musi być poważna

Nawet nie wiecie ile moich par to jest totalnymi śmieszkami. Gdy ich poznaję, to zwyczajnie płaczę ze śmiechu wraz z nimi. Ale potem przychodzi sesja i nagle pełna powaga, skupienie i czułości, o które bym ich nie podejrzewał. I tylko niewielka grupa nie jest w stanie wytrzymać do końca z tą powagą. I dobrze. Bo dzięki temu są sobą. A ja mam mnóstwo genialnych kadrów z ich przekomarzania się i wygłupiania. Tak właśnie było na sesji w dniu ślubu z Anią i Kubą.

Dlaczego warto zrobić sesję w dniu ślubu?

Lubię namawiać swoje pary na zdjęcia w dniu ślubu. Chociaż kilka kadrów. Chociaż na 10 minut, by złapać słońce o złotej godzinie. I te emocje. Nawet jeśli są one związane z wulkanem energii i szaleństwem podczas pozowania. Właśnie o takie coś mi chodzi – zrobić zdjęcia, które totalnie oddają istotę tego dnia, pokazują to, co się działo także wewnątrz pary młodej, w ich duszy. Niektórzy będą powściągliwi i czuli, a inni – szaleni i otwarci. I dobrze. Bo świat byłby nudny, gdybyśmy wszyscy tak samo okazywali radość i szczęście.

Znam pary, które boją się sesji, bo nie chcą sztywnych zdjęć, w których muszą udawać kogoś, kim nie są. I właśnie to dla nich zwykle przygotowaną mam długą mowę o tym, że ja też takich zdjęć im nie proponuję.

Uwielbiam poznawać ludzi, ale często obiektyw odbiera im pewność siebie. Potrzeba zatem czasu lub sytuacji, by się otworzyli. Jak tego dokonać? Zorganizować im sesję w dniu ślubu. Mają wtedy emocje, których nie da się zatrzymać, nie da się powtórzyć i nie da się nie zauważyć.

Jedni będą wtulać się ze łzami w oczach w partnera, a inni – szaleć i podskakiwać. Jedno jest pewne – na taką sesję jest mało czasu i to też pozwala fotografowi i parze skupić się maksymalnie. No i powstają takie klatki, które warto mieć w albumie. Nawet, jeśli na co drugim z nich pan młody zaśmiewa się a panna młoda podskakuje.

Bo liczy się naturalność

Nie inaczej było z Anią i Kubą. Tutaj udało się zrobić wiele pięknych i stonowanych portretów, które z pewnością któraś mama czy ciocia chętnie włożą do ramki. Ale przy tak energicznej parze aż szkoda by było, gdyby nie udało się zrobić i paru klatek, na których widać, że ta sesja była też formą zabawy.

Nie ma tutaj śmiertelnie poważnego podejścia do zdjęć. Jest za to luz i naturalność. Dzięki temu są one autentyczne i prawdziwe. Czyli takie na jakich mi najbardziej zależy. W końcu moim zadaniem jest pokazać jak było naprawdę w ten dzień. A było właśnie tak :).

Bo liczy się naturalność – to jest metoda i recepta na dobre zdjęcia. I dlatego każdej parze życzę luzu w dniu ślubu.

 

KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ

POWRÓT